تاریخچه و حوزۀ فعالیت شرکت

شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب (سهامی عام)

شرکت سرمایه گذاری مسکن از بدو تاسیس در جهت گسترش فعالیت های خود به اقصی نقاط کشور ، نسبت به ایجاد شعب و نمایندگی ها در سراسر کشور اقدام نموده است که این شعب و نمایندگی ها در راستای برنامه تحول استراتژیک شرکت و تبدیل آن به شرکتی با ساز و کار (هلدینگ) از سال 1385 به تدریج تبدیل به شرکت های مستقل گردیده اند که شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب ( سهامی عام ) یکی از این شرکت ها می باشد.

شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب در سال 1370 ابتدا به صورت شعبه جهت تحت پوشش قرار دادن استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی با مرکزیت تبریز تاسیس گردیده و از اوائل سال 1385 فعالیت خود را به صورت یکی از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری مسکن (هلدینگ) و با نام شرکت سرمایه گذاری مسکن آذربایجان ( سهامی خاص ) ادامه داده است. این شرکت از اوائل سال 1390 با تغییر نام به شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب ( سهامی خاص ) ادامه فعالیت داشته و از سال 1391 به همت پرسنل صدیق خود و با فعالیت در بورس به صورت سهامی عام با نام شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب ( سهامی عام ) ، نسبت به اجرای پروژه های گوناگون در شمالغرب کشور عزیزمان ایران اعم از استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان اقدام نموده است .


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرکت گروه ســرمایه گذاری مسـکن (سهامی عام)

شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، از بزرگ‌ترین فعالان صنعت ساختمان و انبوه‌سازی در کشور است که در ششم اردیبهشت ماه سال 1369 تاسیس شد. فعالیت‌های شرکت در زمینه‌هایی چون ساخت مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری و آموزشی و نیز ساخت آزاد راه، خطوط انتقال آب و آماده سازی زمین متمرکز شده است. از ابتدای تاسیس تاکنون عملیات اجرایی حدود 65 هزار واحد مسکونی در قالب حدود 360 پروژه آغاز شده که بالغ بر 50 هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

گروه سرمایه‌گذاری مسکن دارای 15 شرکت تابعه است که در 28 استان و 36 شهر کشور، گسترده شده‌اند. شرکت در سال 1382 وارد بازار بورس شد و طی چند سال اخیر، سهام پنج شرکت زیر مجموعه در بازار سرمایه ایران پذیرفته شده‌اند. آخرین سرمایه ثبت شده شرکت، 5000 میلیارد ریال است و «شرکت گروه مالی بانک مسکن» سهامدار اصلی این شرکت است.

 

شرکت‌های تابعه

 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند (سهامی عام)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن منطقه غرب (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن گیلان (سهامی خاص)
 • شرکت مهندسین مشاور سرمایه‌گذاری مسکن (سهامی خاص)
 • شرکت پارس مسکن سامان (سهامی خاص)
 • شرکت بازرگانی سرمایه‌گذاری مسکن (سهامی خاص)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مسکن نوین پایدار (سهامی خاص)
 • شرکت پویا نوین پارس (سهامی خاص)

وب سایت شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن    www.maskanco.ir

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب ( سهامی عام )

الف) تهیه زمین و غیر منقول (عرصه و اعیان) اعم از خرید یا اجاره یا تملک یا از طریق ادارات زمین شهری و غیره جهت پروژه های ساختمانی.

ب) مطالعه و طراحی و اجرای طرحها و پروژه های شهرسازی وساختمانی اعم از : مسکونی ، اداری ، تجاری ، تاسیساتی و ...

پ) انجام کارهای مقاطعه کاری اعم از اینکه شرکت کارفرما باشد یا پیمانکار.

ت) قبول مشاوره و نظارت و اجراء و انجام کارها و پروژه های ساختمانی بصورت پیمانکاری یا امانی.

ث) تهیه و تولید مصالح و کلیه لوازم و ماشین آلات ساختمانی ، چه بصورت ایجاد کارخانه و یا خرید از داخل یا خارج به منظور استفاده و یا فروش آنها.

ج) خرید و وارد نمودن ماشین آلات مورد نیاز و مصالح ساختمانی و سایر وسایل و مواد و لوازمی که برای انجام موارد فوق لازم باشد.

چ) جذب سرمایه های اشخاص حقیقی و حقوقی و مشارکت مدنی درایجاد، ساخت، توسعه و تکمیل پروژه های ساختمانی و تاسیساتی و صنایع مرتبط با آنها.

ح) واگذاری زمین، واحدها، ساختمانها و تاسیسات احداثی متعلق به شرکت به اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی بصورت فروش قطعی (نقدی یا اقساطی) یا اجاره به شرط تملیک یا امانی و یا به هر طریق دیگر و معاوضه زمین با زمین و مستغلات.

خ) دریافت و کسب اعتبار یا هرگونه تسهیلات مالی از طریق اخذ تسهیلات یا مشارکت مدنی با بانکها و سایر سازمانهای تامین کننده منابع مالی یا پیش فروش مستحدثات.

د) هر نوع سرمایه گذاری و مشارکت حقوقی با اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از سرمایه گذاری مستقیم یا خرید و فروش سهام چه در داخل و یا خارج از کشور.

ذ) بطور کلی انواع سرمایه گذاری و انجام فعالیتهای اقتصادی ، تولیدی، صنعتی و تجاری در صنایع ساختمان سازی و ساختمان داری و شهرسازی بمنظور تامین زمین و خرید غیرمنقول اعم از عرصه و اعیان و اجرای طرح و پروژه های مورد نظر و ایجاد و توسعه و تکمیل واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، مراکز فرهنگی و اجتماعی و فروش واگذاری آنها بطرق مختلف و انجام مطالعات کاربردی و خدمات فنی و اجرایی و ساخت آفرینی نرم افرازها و سخت افرازها و توسعه فن آوریهای ساختمانی و مستندسازی و ترویج و بومی سازی، عقد قراردادها و موافقت نامه های بین المللی و انجام امور عملیات اداری، مالی، فنی،تجاری و اجرایی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با موضوع و اهداف شرکت باشد.

 


تاریخ بروزرسانی : ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲