فراخوان جشنواره‌ی عکس «خانه»

فراخوان جشنواره‌ی عکس «خانه»
شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب (سهامی عام) در راستای بازشناسی، معرفی و ادراک دوباره‌ی معنا و مفهومِ «خانه»، تبیین مفاهیم سکونت، ارتقاءِ کیفیت زندگانی، ایجاد حس تعلقِ مکانی و بازگشت به خود و یافتنِ هویتِ خودی (خانگی)، جشنواره‌ی عکس «خانه» را برگزار می‌کند.

 

فراخوان جشنواره عکس

 

«خانه» در میان همه‌ی اقوام و ملل و فرهنگ‌های مختلف جهان مسلماً جایگاهی ویژه دارد. از آنجا که این مکان و فضا متضمنِ تشکیل نوعی از هم‌زیستیِ گروهی در بین انسان‌هایی است که نسبت‌های مشخصی با یکدیگر دارند، می‌توان آن‌را، بعد از سرپناه‌های اولیه، از قدیمی‌ترین اماکن بشری شمرد. تعاریف و تفاسیرِ خانه، خصوصی‌ترین فضای زیستِ انسان، ظاهراً در همه جای جهان به یک صورت است؛ اما نگاه جوامع و فرهنگ‌های مختلف، به ویژه در گذرِ زمان، متفاوت بوده است. از سوی دیگر، اقتضایِ اقتصادِ مسکن، مفهوم واقعیِ «خانه»، چیستی، معنا و فلسفه‌ی وجودیِ آن‌را نیز تغییر داده است. امروزه، خانه به کالایِ مصرفیِ سودآور تبدیل شده است، اما واقعیت این است که مصالح و حیاتِ جامعه و ارتباط‌هایی که این فضا دارد، چنین نگاهی را برنمی‌تابد.

شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب (سهامی عام) در راستای بازشناسی، معرفی و ادراک دوباره‌ی معنا و مفهومِ «خانه»، تبیین مفاهیم سکونت، ارتقاءِ کیفیت زندگانی، ایجاد حس تعلقِ مکانی و بازگشت به خود و یافتنِ هویتِ خودی (خانگی)، جشنواره‌ی عکس «خانه» را برگزار می‌کند.

بخش‌های جشنواره

الف: خانه

ب: معماری مدرن در ایران

ج: ویژه: موضوعات مرتبط با بناها و زندگی در پروژه‌های مسکونی اجرا شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و اردبیل (سایت‌های پروژه‌های مسکونی اجرا شده در این چهار استان از طریق صفحه‌ی اینستاگرامی و تارنمای شرکت به اطلاع خواهد رسید. عکاسان علاقه‌مند می‌توانند برای تسهیل امور و هماهنگی برای عکاسی با دبیرخانه در ارتباط باشند).

توضیح: هدفِ جشنواره، دریافت عکس‌های مستند از تمام فضاها و رویدادهای مرتبط با خانه، مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن، پذیرایی، سرسرا، پستو،انباری، ایوان، حیاط، خانه‌باغ، محله، پیوستار محیطیِ خانه .... و خودِ زندگی خانگیِ ایرانی بوده و عکس‌های ارسالی به هر سه بخشِ جشنواره باید در ارتباط با چگونگی و کیفیت زیست در خانه‌ها و شیوه‌های معماری و ابنیه‌ی ایرانی (سنتی یا مدرن) باشند.

آیین‌نامه:

شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان و هنرمندان ایرانی آزاد است.

- هر عکاس می‌تواند حداکثر 18 قطعه عکس (در هر بخش 6 تک‌عکس)، به صورت سیاه‌و‌سفید یا رنگی، به مسابقه ارسال کند.

- عکس‌ها می‌بایست با فرمتJPG ، حداقل با ضلع بزرگ 2000 پیکسل و حداکثر حجم فایل MB 1  (مؤکداً هر عکس بیش از یک مگابایت نباشد)، به همراه فایل Word، PDF شده به نشانی الکترونیکی homephotofestival@gmail.com ارسال شوند.

- ارسال فایل Word، PDF شده؛ حاوی اطلاعات شرکت‌کننده، عکس‌ها و  زیرنویس عکس‌ها الزامی است (فایل Word ارائه‌شده را تکمیل و به فایل PDF تبدیل کرده و آن را به همراه عکس‌ها ارسال کنید. عدم ارسال فایل PDF موجب حذف از دور رقابت خواهد شد).  برای دانلود فایل word  اسکن کنید:

- دریافت آثار تنها از طریق نشانی الکترونیکی homephotofestival@gmail.com امکان‌پذیر است (تأییدیه‌ی دریافت آثار حداکثر ظرف 3 روز به اطلاع خواهد رسید، در غیر این‌صورت با دبیرخانه تماس حاصل کنید).

- در صورت راه‌یابی آثار، اصل فایل RAW یا خروجیِ دوربین، برای تطبیق با اثر ارسال‌شده و چاپ در اندازه‌ی بزرگ، از صاحبان آثار دریافت خواهد شد.

- هرگونه دستکاری که جنبه‌ی استنادی عکس را مخدوش کند، پذیرفته نیست (در بخش معماری مدرن عکس‌های پانوراما نیز پذیرفته می‌شوند).

- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واتر مارک، لوگو یا هرگونه نشانه‌های دیگر باشند.

- شیوه‌ی نام‌گذاری و ارسال عکس‌ها:

بخش خانه:Ali-Ahmadi-H1, ………….. Ali-Ahmadi-H6

بخش معماری مدرن: Ali-Ahmadi-A1, ………….. Ali-Ahmadi-A6

بخش ویژه: Ali-Ahmadi-S1, ………….. Ali-Ahmadi-S6

(عکس‌ها و فایل PDF حاوی اطلاعات شرکت‌کننده، عکس‌ها و  زیرنویس عکس‌ها را به‌شیوه‌ی توضیح‌داده شده آماده کرده و به نشانی الکترونیکی homephotofestival@gmail.com ارسال نمایید.)

- ارسال اثر به منزله‌ی اعلام مالکیت آن بوده و برگزارکننده هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عدم رعایت مالکیت معنوی اثر را ندارد.

- شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب حق استفاده از آثار راه‌یافته به مسابقه را در نشریات، مطبوعات، رسانه‌های مجازی، تارنمای شرکت و‌ با حفظ حقوق معنوی عکس و عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

- به آثار راه‌یافته (غیر از آثار حائز رتبه) مبلغ سه میلیون ریال به عنوان حق‌التألیف تعلق می‌گیرد.

- ارسال اثر به‌ معنای پذیرش تمامی مقررات جشنواره بوده و تصمیم‌گیری در موارد پیش‌بینی‌نشده بر‌عهده‌ی دبیرخانه است.

 

 

 جوایز:

جوایز جداگانه‌ی هر بخش:

رتبه‌ی اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هشتاد میلیون ‌ریال

رتبه‌ی دوم: لوح تقدیر و مبلغ شصت میلیون ‌ریال

رتبه‌ی سوم: لوح تقدیر و مبلغ چهل میلیون ‌ریال

تقدیر اول: لوح تقدیر و مبلغ سی میلیون ریال

تقدیر دوم: لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال

(در مجموع شش‌صدونود میلیون ریال جایزه‌ی نقدی)

رییس ستاد جشنواره:

فرزاد شکری

هیأت داوری و ارزیابی آثار:

مسعود زنده‌روح کرمانی (عکاس)، سعید محمودی ازناوه (عکاس)، مهدی مقیم‌نژاد (عکاس)، محسن شهرنازدار (انسان‌شناس)، آرش مظفری (معمار)

همکاران دبیرخانه:

دبیر اجرایی: فرشید احمدپور

مسئول دبیرخانه و روابط عمومی: محمد‌علی مناجاتی

مالتی‌مدیا: مهرداد واحد، عرفان عبداله‌پور

گرافیست: صبا دلخون

سردبیر کتاب جشنواره: مسعود ریاحی

دبیر جشنواره: کریم متقی

 

تقویم اجرایی جشنواره:

آخرین مهلت ارسال آثار: 31 شهریور ماه 1401

داوری آثار: نیمه‌ی اول مهر ماه 1401

اعلام اسامی نفرات برگزیده، آیین اختتام و اهدائ جوایز: نیمه‌ی دوم مهر ماه 1401

راه‌های ارتباطی و تماس:

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب  (www.azar.maskanco.ir) مراجعه کرده و یا با شماره‌تماس 09142777660، دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی عکس «خانه» در ارتباط باشند.

صفحه‌ی اینستاگرام جشنواره: hnpfestival1st

 

فراخوان جشنواره عکس فراخوان جشنواره عکس فراخوان جشنواره عکس  
 فراخوان جشنواره عکس  فراخوان جشنواره عکس  فراخوان جشنواره عکس
 فراخوان جشنواره عکس  فراخوان جشنواره عکس  فراخوان جشنواره عکس

 

۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید